10 listopad 2020

BEZ COVID-OWA SZKOŁA

fot. KPP w Pucku
Policjantka z puckiej komendy spotykała się z najmłodszymi uczniami szkoły w Gnieżdżewie i Mrzezinie, aby edukować ich w aspekcie zasad bezpieczeństwa dotyczących walki z zagrożeniem jakim jest pandemia Covid-19 w Polsce. Jednym z najważniejszych aspektów spotkań jest przede wszystkim przekazanie podstawowych zasad DDMA.
REKLAMA

Policjantka w ramach działań ‘’ BEZ COVIDOWA SZKOŁA’’ spotykała się z najmłodszymi uczniami klas podstawowych. W trakcie spotkań policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną przekazywała dzieciom zasady postępowania DDMA.

Poruszono tematykę stosowania odpowiedniego dystansu społecznego wśród rówieśników, stosowania zakrycia ust i nosa jak również wspomniano jak ważną rolę pełni dezynfekcja rąk oraz przyborów szkolnych. Uczulono i wskazano dzieciom zachowania, które pozwalają ograniczyć ryzyko zakażenia się koronawirusem również poza szkołą w kontaktach z rówieśnikami.

Dzieci zawsze chętnie uczestniczą w takich prelekcjach a ich wiedza i umiejętności cieszą policjantów. Spotkanie odbyło się w ramach policyjnych działań „Bez Covidowa Szkoła’’. Teraz policjanci zajmujący się profilaktyką wśród dzieci i młodzieży planują zorganizowanie spotkań poprzez nauczanie zdalne, które zostały wprowadzone we wszystkich klasach.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
49683
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Pucku