10 listopad 2020

DZIELNICOWI ZATRZYMALI POSZUKIWANEGO MĘŻCZYZNĘ

fot. KPP w Pucku
Dzielnicowi służby wykonują obchód swojego rejonu służbowego i rozmawiają z mieszkańcami o różnych sprawach i problemach, ostrzegają przed zagrożeniami, a także zatrzymują osoby poszukiwane. Wczoraj dzielnicowi z komendy powiatowej zatrzymali poszukiwanego mężczyznę na podstawie sądowego nakazu.
REKLAMA

Wczoraj dzielnicowi z pucka zatrzymali 60-latka poszukiwanego sądowym nakazem doprowadzenia. Mężczyzna był zaskoczony widokiem policjantów. Mężczyzna teraz najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie śledczym. Zaraz po zatrzymaniu mężczyzna został doprowadzony do puckiej komendy, skąd został przewieziony do aresztu śledczego celem odbycia zasądzonej kary. Dzielnicowi codziennie kontrolują i sprawdzają miejsca przebywania osób poszukiwanych w swoich rejonach służbowych, a ich zatrzymanie w wielu przypadkach jest tylko kwestią czasu.

Zatrzymywanie osób poszukiwanych jest jednym z najbardziej pracochłonnych zadań Policji. Każdy funkcjonariusz podczas legitymowania ma obowiązek sprawdzić bazy danych czy osoba nie jest poszukiwana przez Prokuratury, Sądy czy jednostki Policji. Policjanci zajmujący się poszukiwaniami i identyfikacją osób prowadzą w ciągu roku poszukiwania ponad kilkuset osób zaginionych i poszukiwanych w sprawach kryminalnych.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
49683
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Pucku