16 listopad 2020

POLICJANCI ZATRZYMALI WŁAMYWACZY I ODZYSKALI SKRADZIONE RZECZY

fot. KPP w Pucku
Szybkie działanie, dobre rozpoznanie terenu przez władysławowskich policjantów doprowadziły do zatrzymania dwóch mężczyzn w wieku 25 i 31 lat podejrzanych o włamanie do samochodu. W wyniku działań policjanci odzyskali również skradziony łup. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty za popełnione przestępstwo, za które grozi kara do nawet 10 lat pozbawienia wolności.
REKLAMA

W miniony wtorek (10.11.2020) policjanci z Władysławowa otrzymali zgłoszenie o włamaniu do jednego z samochodów na terenie Chłapowa. Na miejsce oficer dyżurny od razu wysłał policjantów z ogniwa interwencyjnego oraz grupę dochodzeniowo-śledczą. Funkcjonariusze ustalili, że do zdarzenia doszło w ciągu dnia.

Dwaj mężczyźni, po tym jak wybili dwie szyby opla, dostali się do środka skąd ukradli panel radiowy GPS, markowe okulary przeciwsłoneczne oraz dwie sztuki pistoletów hukowych. Chwilę po włamaniu sprawcy postanowili użyć jednego z nich wystrzeliwując kilka strzałów w powietrze, to wszystko usłyszał właściciel auta. Policjanci przyjęli od pokrzywdzonego zawiadomienie w tej sprawie, ustalili, że wartość mienia wynosi ponad 3 tys. złotych i należy do osób trudniących się tresurą psów.

Dzięki dobremu rozpoznaniu terenu patrol prewencji od razu rozpoznał, że są to znani mu dwaj mieszkańcy Władysławowa w wieku 25 i 31 lat. Zaraz po zatrzymaniu sprawcy trafili do policyjnego aresztu. Policjanci odzyskali też wszystkie skradzione przedmioty.

Na podstawie zebranych dowodów śledczy przedstawili mężczyzną zarzuty kradzieży z włamaniem. Teraz grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
49683
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Pucku