12 listopad 2020

POSZUKIWANY 70-LATEK ZOSTAŁ ZATRZYMANY I NAJBLIŻSZE 8 MIESIĘCY SPĘDZI W WIĘZIENIA

fot. KPP w Pucku
We wtorek równolegle ze swoimi kolegami policjantami z komendy dwaj dzielnicowi zatrzymali 70- latka, który chciał uniknąć kary i ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Teraz najbliższe osiem miesięcy spędzi w Areszcie Śledczym w Wejherowie.
REKLAMA

We wtorek podobnie jak dwaj koledzy policjanci, pozostali dzielnicowi w osobie mł.asp. Łukasza Pelowskiego oraz mł.asp. Przemysława Leznera zatrzymali 70-letniego mieszkańca gminy Puck, który był poszukiwany celem doprowadzenia do Aresztu Śledczego w Wejherowie i odbycia kary 8 miesięcy pozbawienia wolności. Mundurowi zaskoczyli go wczoraj nad ranem, kiedy był w swoim domu, wobec czego zatrzymano 70-latka i przewieziono do jednostki Policji. Teraz najbliższe 8 miesięcy mężczyzna spędzi w Areszcie Śledczym w Wejherowie.

Zatrzymywanie osób poszukiwanych jest jednym z najbardziej pracochłonnych zadań Policji. Każdy funkcjonariusz podczas legitymowania ma obowiązek sprawdzić bazy danych – obecnie nie tylko krajowe, ale całej Strefy Schengen – czy osoba nie jest poszukiwana przez Prokuratury, Sądy czy jednostki Policji. Policjanci zajmujący się poszukiwaniami i identyfikacją osób prowadzą w ciągu roku poszukiwania ponad kilkuset osób zaginionych i poszukiwanych w sprawach kryminalnych.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
49683
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Pucku