19 listopad 2020

Specjalna komisja badała miejsce wypadku drogowego w Jastrzębiej Górze

fot. KPP w Pucku
Policjanci z puckiej komendy oraz zarządca drogi spotkali się w Jastrzębiej Górze na ulicy Rozewskiej, gdzie doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego, w którym śmierć poniosło dwoje młodych ludzi. W ramach tego spotkania, służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu drogowym poddały ocenie infrastrukturę oraz oznakowanie drogi w miejscu, w jakim doszło do tego wypadku.
REKLAMA

Spotkanie zespołu zajmującego się badaniem przyczyn wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym to procedura, która uruchamiana jest, w momencie, gdy na danej drodze dochodzi do zdarzenia drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pucku, wspólnie z zarządcą drogi spotykają się w miejscach, gdzie doszło do tragicznych w skutkach wypadków, w których były ofiary śmiertelne.

W czwartek (05 listopada br.) około godziny 23.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pucku otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w Jastrzębiej Górze na ulicy Rozewskiej. Na miejsce natychmiast udali się funkcjonariusze, którzy wstępnie ustalili, że kierowca forda, jadąc w kierunku Rozewia, najprawdopodobniej w wyniku nie zachowania należytej ostrożności oraz nie dostosowania prędkości do panujących warunków na drodze zjechał z jezdni i uderzył w betonowy słup oświetleniowy. W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu ponieśli 22-letnia obywatelka Ukrainy oraz 18-letni obywatel Mołdawii.

Głównym celem tego spotkania komisji było sprawdzenie poprawności infrastruktury drogowej.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
49683
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Pucku