9 listopad 2020

Zatrzymano poszukiwanego i ujawniono przy nim narkotyki

fot. KPP w Pucku
Puccy dzielnicowi zatrzymali 31-latka, który był poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności. W trakcie przeszukania jego mieszkania policjanci ujawnili amfetaminę, którą zabezpieczyli. Ponadto w mieszkaniu przebywała jego 17-letnia partnerka, przy której stróże prawa również znaleźli narkotyki. Zatrzymanym grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
REKLAMA

Dzielnicowi z puckiej komendy zdobyli informację, że poszukiwany 31- letni mężczyzna może przebywać w jednym z mieszkań w na terenie miasta, a dodatkowo może on posiadać narkotyki, niezwłocznie podjęli działania. Niczego niespodziewający się mężczyzna został przez funkcjonariuszy zatrzymany pod ustalonym adresem. W kuchni na lodówce ujawniono i zabezpieczono wagę elektroniczną, a w zamrażarce natomiast funkcjonariusze znaleźli kilkanaście zawiniątek z białym proszkiem.

Ponadto mundurowi w mieszkaniu zastali 17-latkę partnerkę mężczyzny, która wyraźnie na ich widok zaczęła się denerwować próbując ukryć w torebce plastikowe pudełko. W trakcie kontroli kobiety policjanci ujawnili przy niej ponad 3 gramy amfetaminy.

Po przeprowadzonym badaniu narkotesterem oraz zważeniu zabezpieczonej substancji potwierdzono, że poszukiwany mężczyzna posiadał w swoim mieszkaniu ponad 20 gram amfetaminy. Mężczyzna oraz kobieta zostali przewiezieni do puckiej komendy, i tam trafili do policyjnej celi.

31-latek oprócz wcześniej zasądzonego wyroku pozbawienia wolności w wymiarze ponad 8 miesięcy musi się liczyć dodatkowo z karą za popełnione przestępstwo narkotykowe, za które grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności. 17-latka już została przesłuchana przez śledczych i został jej przedstawiony zarzut posiadania środków odurzających. Kobiecie również grozi do 3 lat pozbawienia wolnośći za posiadanie środków odurzających.

Policjanci każdego dnia sprawdzają miejsca, gdzie mogą ukrywać się osoby poszukiwane. Zatrzymanie takich osób w większości przypadków jest tylko kwestią czasu.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
49683
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Pucku