17 listopad 2020

Złodzieje sklepowi w rękach policjantów

fot. KPP w Pucku
Policjanci z Kosakowa zatrzymali 54-letniego mężczyznę oraz 62-letnią kobietę, podejrzanych o kradzież alkoholu oraz artykułów spożywczych wartych ponad 2 tys. złotych. Dodatkowo policjanci ustalili, że zatrzymani mieszkańcy Gdyni mieli związek z innymi kradzieżami sklepowymi. Oboje trafili do policyjnego aresztu. Mundurowi przedstawili im zarzuty dotyczące wszystkich tych kradzieży. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
REKLAMA

W miniony czwartek (12.11.2020) policjanci z Kosakowa otrzymali zgłoszenie o tym, że na terenie jednego ze sklepów w tej miejscowości mają przebywać złodzieje. Funkcjonariusze natychmiast udali się do sklepu, gdzie zastano pracowników ochrony, którzy rozpoznali i wskazali, sprawców kradzieży artykułów spożywczych do których dochodziło w przeszłości.

Policjanci zatrzymali wskazaną kobietę i mężczyznę. W wyniku sprawdzenia w policyjnych bazach okazało się, że mężczyzna jest osobą poszukiwaną w celu doprowadzenia do aresztu śledczego celem odbycia kary 2 miesięcy pozbawienia wolności. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie zatrzymanych. 54-letniego mężczyznę oraz 62-letnią kobieta funkcjonariusze doprowadzili do policyjnego aresztu.

Według ustaleń kryminalnych zatrzymani mieli związek również z przestępstwami kradzieży, które popełniali wspólnie w przeszłości. Do tych zdarzeń dochodziło w październiku i listopadzie br. na terenie sklepów w Gdyni i Kosakowie. Straty zostały wycenione łącznie na ponad 2 tys. zł.

Oboje usłyszeli już zarzuty kradzieży. Za te przestępstwa 62-letniej mieszkance Gdyni grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. 54-latek odpowie za te przestępstwa w warunkach recydywy. Teraz zamiast 5 lat będzie groziła mu kara zwiększona o połowę. Powodem takiego zagrożenia karą jest recydywa zwykła, czyli powrót do przestępstwa, ponieważ podejrzany już wcześniej odbywał karę pozbawienia wolności za kradzieże.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
49683
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Pucku