19 marzec 2024

Medale w Zalesiu dla policjanta z Krokowej

Dwa medale zdobył policjant z powiatu puckiego w XV Mistrzostwach Polski Polskiej Unii Trójboju Siłowego w Zalesiu. Pucki mundurowy zdobył brązowy medal w konkurencji wyciskanie RAW, w kategorii służby mundurowe do 110kg. i czwarte miejsce w kategorii Open z wynikiem 175 kg.

Zalesie to znane miejsce na mapie polskiego trójboju siłowego. Tam, 16 marca odbyły się XV Mistrzostwa Polski, Polskiej Unii Trójboju Siłowego, które stanowiły jednocześnie eliminacje do mistrzostw Europy i świata federacji GPC (Global Powerlifting Committee). Kilku uczestników rywalizowało w takich konkurencjach jak trójbój siłowy, przysiad, wyciskanie sztangi leżąc i martwy ciąg.

St. post. Wojciech Dargacz z Komisariatu Policji w Krokowej, startował w konkurencji wyciskania sztangi leżąc RAW czyli trójboju siłowym klasycznym. Osiągniętym wynikiem zdobył brązowy medal. W kategorii Open z wynikiem 175 kg zajął czwarte miejsce.

St. post. Wojciech Dargacz niemal każdego dnia, po wykonaniu swoich służbowych obowiązków, trenuje w siłowni. Sumiennie realizowany przez policjanta plan treningowy przekłada się na poprawę jego kondycji fizycznej i psychicznej. Regularny wysiłek siłowy jaki wykonuje policjant zwiększa wytrzymałość jego organizmu i wzmacnia cały aparat ruchu. Ponadto wpływa na poprawę nastroju, reguluje emocje. Taka aktywność policjanta ma duży wpływ na pełnienie przez niego obowiązków służbowych.

Policjant bardzo dobrze wywiązuje się ze swoich zadań służbowych. Jest funkcjonariuszem od ponad 3 lat i pełni służbę w Zespole Patrolowo – Interwencyjnym Ogniwa Prewencji KP Krokowa. Policjant wielokrotnie wyróżniany był za duże zaangażowanie w służbę i wzorowe wykonywanie zadań służbowych. Jego zaangażowanie, chęć i aktywność przy podejmowanych interwencjach niejednokrotnie przyczyniła się do właściwych ustaleń. Sprawnie i wytrzymale podejmuje wiele czynności służbowych.